Hırdavat Nedir ve Hırdavat Çeşitleri Nelerdir?

Morev Yapı Mobilya Aksesuarları

Hırdavat; üretim ya da tüketim sürecinde yıpranmış ya da bozulmuş olan herhangi bir ürünün veya malın yeniden kullanılabilmesi için yapılan işlemlere tamirat denir. Bu tamirlerde kullanılacak ürünlerin bulunduğu yerlere de hırdavat denilmektedir. Genel anlamda hırdavat,  “kilit, tel, çivi,metal eşya” anlamına gelmektedir.

Hırdavat malzemeleri çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Başlıca ürünler; ağaç kesim motorları, metal işleme, aksesuarlar ve yedek parçalar, akü şarj ve akü takviye cihazları, vida çeşitleri vb.

Bu tür malzemeleri satan kişilere Nalbur adı da verilmektedir. Başlıca nalbur malzemeleri ise; tornavidalar, kontrol kalemleri, penseler, anahtarlar, çekiçler, çeşitli testereler, karga burunlar, yıkama makineleri, sanayi tipi ısıtıcılar, kaynak makineleri, matkaplar, lazer metreler, zımpara makineleri vb.  Gelişen teknolojiyle birlikte her gün yeni araçlar yen, ürünler çıkmaktadır, bu tür ürünlerin tamirinde de hırdavat bu işleri kolaylaştırmaktadır ve onlara yardımcı olmaktadır.

Hırdavat bünyesinde çok önemli sektörler barındırmaktadır. Ayrıca iş potansiyeli de oldukça yüksektir.

Morev Yapı Market olarak bizlerde hırdavat sektöründe öncü kuruluşlardan birisi olarak gelişen teknolojiyi takip ediyor ve yeniliklere ayak uydurmaya çalışıyoruz.

Hırdavat Nedir ve Hırdavat Çeşitleri Nelerdir?

Morev Yapı Mobiya Aksesuarları | Sedirini Koltuk Mobilya

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yaz