Dekorasyonda Modern Stilin Özellikleri

Dekorasyonda Modern Stilin Özellikleri

Evlerde tatlı bir telaş haline gelen dekorasyon, her insanın zevkine göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden dekorasyonda sürekli olarak kendini geliştirmekte ve farklı tasarılara sahip olmaktadır. Elbette ev dekorasyonunun tüm alanlarında olduğu gibi modern stil tasarımında da önemli olan şıklık ve konforu bir arada sağlayabilmektir. İş hayatının getirmiş olduğu zorluk ve sıkıntılardan dolayı insanlar evlerinde konforlu bir özel alan ihtiyacı çekmektedir. Ancak tek başına konfor yeterli olmamaktadır. İşte burada da devreye dekorasyon girmektedir. Dekorasyonda modern stil çeşitli tarzlara ve dönemlere ait özellikleri bir araya getirerek genel minimalist görünümde bunu harmanlar.

Peki Modern Stil Nedir?

Her ne kadar yakın anlamlara sahip olsalar da dekorasyon söz konusu olduğunda modern ve çağdaş kelimeleri farklı anlamlar ifade eder. Modern stil, Sanayi devrimi öncesi geleneksel tarzdan kopan statik tarzı ifade eder. Modern stil, yirminci yüzyılın ortalarına kadar endüstrinin yükselişinden ve hakimiyetinden ilham alır. Çağdaş tasarımdan farklı olarak esnekliğe daha az izin verir.

Modern Bir Evi Dekore Etmek İçin Ne Gerek?

Temizliği kolay, işlevsel ve süssüz… Modern stilin en ayırt edici özellikleridir. Diğer özellikleri ise şunlardır:

Nötr bir renk ile başlayıp beyaz ve bej renkler kullanarak mobilyalarla iç tasarımı oluşturun. Birkaç canlı dekorasyon parçalarıyla odayı canlandırın.

Şık çizgiler ve pürüzsüz dokular modern stilin ayırt edici bir diğer özelliğidir. Modern mobilyalarda işlevsellik ön plandadır. Düz çizgiler, nötr tonlar ve işlevsel mobilyalar her ev için en ideal mobilyalardır. Masalar genel olarak lake, yüksek cilalı ahşap veya krom ve camdan yapılır. Mobilyalar yalın ayaklara sahiptir. Parıldayan masalar, parıldayan basit teşhir alanları ve süssüz duvarlar görünümü temiz ve şık tutar.

Modern tasarımda parıltılı yüzeyleri aydınlatmak için doğal ışık kullanılır. Büyük pencereler bunun vazgeçilmez unsurlarıdır.

Aksesuar kullanımına dikkat etmek gerekir. Mobilyalar arasına birkaç heykel, vazo veya halı modelleri kullanmak faydalı olacaktır.

Şaşalı mobilya parçaları modern stil için uygun olmayan parçalardır. Modern stil gösterişten uzak durur, onun için önemli olan konfor ve kullanışlılıktır. Modern tasarımda minimal tasarımlarla şıklık yakalanmaya çalışılır.

Dekorasyonda Modern Stilin Özellikleri

Morev Yapı Mobiya Aksesuarları | Sedirini Koltuk Mobilya

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yorum yaz